* Blog autorki książek dla dzieci *
O autorze
Zakładki:
Http://anetanoworyta.com
Http://ksiazka-od-kuchni.blogspot.nl/2015/08/zosia-i-ksiaze-elfow-aneta-noworyta.html?m=1
Linki
Skopiuj CSS

O autorce

czwartek, 11 września 2008

A.Noworyta

Urodziłam się w Krakowie 30.VIII.1976 r.
W grodzie Kraka chodziłam do Szkoły Podstawowej nr.60. Najbardziej lubiłam lekcje j. polskiego, muzykę i plastykę. Mogłam rysować całymi dniami, ale nigdy nie marzyłam o tym, by zostać malarką...Marzyłam, że zostanę piosenkarką!:)

Los sprawił, że w wieku 15 lat przeprowadziłam się do Tarnobrzega – rodzinnego miasta mojej babci (Zosi). Tam ukończyłam Liceum Ogόlnokształcące im. M. Kopernika. To była super szkoła!

Po maturze postanowiłam nadal się uczyć i wrόciłam do Krakowa. Ukończyłam filologię słowiańską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Za dobre wyniki w nauce zostałam wysłana na stypendium do Bułgarii, gdzie spędziłam sześć miesięcy.
To były niezapomniane chwile!
Podczas studiόw mieszkałam rόwnież we Włoszech, gdzie poznawałam język i kulturę tego pięknego kraju. Podrόże zawsze dawały mi wiele przyjemności.

Jako dziecko, uwielbiałam wakacje. Zawsze jeździłam z babcią w te same miejsca.
Z wakacyjnymi przyjaciόłmi kąpałam się w rzekach i jeziorach, chodziłam na tajemnicze wyprawy do lasu, na grzyby i jagody, razem  piekliśmy kiełbaski na patyku i ziemniaki w popiele. Razem słuchaliśmy opowieści naszych babć, o elfach i rusałkach, o wodnikach i krasnoludkach, których wszędzie pełno, ale trzeba w nie uwierzyć, by je zobaczyć.

Dziś moje wspomnienia piórkiem zapisane i pędzlem malowane chcę przekazać Wam...

A.N.

13:20, aneta.noworyta , O autorce
Link Dodaj komentarz »